Mokymo plaukti programa

Mokymo plaukti programa

Džiaugiamės ir norime Jums pranešti, jog plaukimo klubas Banga pradėjo bendradarbiauti su 150 metų veikiančia tarptautine ,,Swim England“ organizacija, kurios mokymo plaukti ir vertinimo sistema remiasi daugiau nei 80% Anglijos plaukimo klubų!

Programa „Learn to Swim“ (angl. išmok plaukti) yra pirmasis Lietuvoje diegiamas tarptautinis modelis, kuris leidžia metodiškai dirbti, stebėti progresą, vertinti klaidas, teikti pasiūlymus, stiprinti silpnąsias vietas. Modelis suteikia galimybes tėvams sužinoti apie vaikų gebėjimus ir pasirengimą. Programa leidžia dirbti taip, kad bet kuris treneris esant būtinybei gali perimti treniruočių procesą nenukrypdamas nuo mokymo plaukti proceso, kuris jau yra pradėtas.

  • Mokymo plaukti sistemą sudaro 10 lygių. 1-7 lygyje vaikai išmoks ir turės visus pradinius plaukimo įgudžius, mokės saugiai elgtis vandenyje ir gebės plaukti taip, kad galės pasirinkti bet kurią vandens sporto šaką, jeigu to norės. 8-10 lygyje yra tobulinami plaukimo įgūdžiai, kurie gali peraugti į sportinio rezultato siekimą.
  • Po kiekvieno sėkmingai įveikto mokymo plaukti etapo vaikai gauna mokymo plaukti pažymėjimą, kas sustiprina vaiko motyvaciją siekti daugiau.
  • Kiekvienas lygis turi tikslą ir aiškų pamatuojamų kriterijų rinkinį, kuriuos reikia išmokti ir atlikti taisyklingai, kad galėtumėte gauti mokymo plaukti pažymėjimą. Pažymėjimai patvirtinti, spausdinti ir išduoti organizacijos „Swim England“.
  • Užtikrinamas grįžtamasis ryšis tarp plaukimo klubo, trenerių, tėvų ir plaukimo pamokas lankančių vaikų.

1 LYGIS

 Skirtas nemokantiems plaukti ar net bijantiems vandens vaikams.

2 LYGIS

 Skirtas vaikams, kurie drąsiai jaučiasi vandenyje, nebijo panerti, geba plūduriuoti ir judėti vandenyje su pagalbine plaukimo priemone. 

3 LYGIS

 Skirtas vaikams, kurie su geba atlikti taisyklingus krauliu kojom judesius plaukiant ant krūtinės ir nugaros su arba be pagalbinės priemonės bei moka geba atlikti mažiausiai 3 ritmiškus oro išpūtimus į vandenį.

4 LYGIS

 Skirtas vaikams, kurie geba nuplaukti be pagalbinės priemonės 10 metrų ant krūtinės ir nugaros atliekant taisyklingus kojų judesius neliečiant dugno.

5 LYGIS

Skirtas vaikams mokantiems atlikti taisyklingus kojų judesius visais keturiais plaukimo būdais (krauliu, nugara, krūtine, peteliške).

6 LYGIS

 Skirtas vaikams gebantiems nuplaukti mažiausiai 10 metrų visais plaukimo būdais (krauliu, nugara, krūtine, peteliške) atliekant taisyklingus kojų ir rankų judesius.

7 LYGIS

 Skirtas vaikams gebantiems nuplaukti 25 metrus nesustojus ir apsisukant atlikti taisyklingus posūkius visais plaukimo būdais.

8 LYGIS

 Skirtas vaikams gebantiems nuplaukti nesustojus 100 metrų keičiant mažiausiai 3 plaukimo būdus. 

9 LYGIS

 Skirtas vaikams gebantiems nuplaukti be sustojimo 400 metrų atliekant taisyklingus posūkius.

10 LYGIS

 Skirtas vaikams gebantiems nuplaukti be sustojimo 800 metrų bei 100 metrų kompleksiniu būdu atliekant taisyklingus posūkius.

Mūsų siekiamybė, kad Jūsų vaikas taptų pasitikintis savimi, mokėtų plaukti ir būtų saugus vandenyje. Esame pasirengę bendradarbiauti su Jumis, o mokymo plaukti procesą padaryti įdomų, įtraukiantį ir motyvuojantį!