Mantas Buivydas

Atgal į sąrašą

Plaukimo klubo "Banga" treneris

Trenerio pasiekimai:

  • Uždarose baseino varžybose užimtos prizinės vietos;
  • Darbo patirtis užsienio klube „Leicester“.

Sporto pasiekimai:

  • Lietuvos plaukimo meistras;
  • Lietuvos čempionatų dalyvis;
  • SELL studentų žaidynių dalyvis.

Kas įkvėpė sportuoti?

Sunkus klausimas, manau, man visada patiko susidurti su sunkumais ir juos nugalėti, mėgstu iššūkius, grūdinti save kaip asmenybę. Be to, nuo mažens labai mėgau judėti, nuo pat pirmos klasės negalėjau be sporto, visada jame buvau ir esu dabar. Tik gaila vieno, kad būtent plaukimą atradau labai vėlai, kur, mano nuomone, aš labiausiai tikau.

Kuo vaikystėje svajojai būti užaugęs/usi?

Na turbūt kaip ir kiekvienas tikras lietuvis būdamas dar mažas vaikas svajojau tapti NBA žaidėju, kol neatradau plaukimo ir panorau tapti profesionaliu plaukiku. Be to, dar būnant aštuntoje klasėje bendraklasiai stebėdavosi, kad aš tiksliai žinojau, jog vyresniame amžiuje save matau tik plaukimo trenerio rogėse, jie tuo tarpu ne pildydami stojimo dokumentus nenumanė kas bus.

Mėgstamiausias sportininkas?

Nemanau, kad būtina lygiuotis būtent į kažkurį sportininką, kopijuoti, ką jie daro, sako ir t.t. Sportininkai kartais net kopijuoja kitų atletų techniką, bet nebūtinai kas tinka jam, tinka ir tau. Manau, gyvenime ir sporte reikia išmokti viską vertinti individualiu kampu, pamatyti, kas tinka būtent tau pagal tavo prigimtį. Priimti ir patarimus, tik juos mokėti atsirinkti. Neužriesti nosies, kas šiais laikais labai populiaru.

Patarimas sportuojantiems: Plaukikas Mattas Biondi yra pasakęs: „Atkaklumas klaidą gali pakeisti į neeilinį pasiekimą“. Aš manau, kas man padėjo pasiekti gana nemažai sporte per tikrai neilgą laiko tarpą, tai tik atkaklumas. Netikiu jokiais paistalais apie talentus, viskas yra tik kruvinas darbas. Dabar jaunimui labai trūksta motyvacijos dirbti, jie nori būti žvaigždėmis "nusukinėdami" metrus takelyje. Viskas yra labai paprasta - kiek darbo įdedi, tiek ir turi. Juk geras verslininkas irgi žino, kad geras dėdė nepasibels į duris ir neįteiks jam kapšo pinigų, jis seniai suprato, kad norint daugiau reikia įdėti ir darbo daugiau, atsidavimo daugiau ir netgi būti savo srities fanatiku bei dirbti negalvojant vien apie vaisius, o mėgautis pačiu procesu.