Skandinaviškos plaukimo treniruotės Kaune

Skandinaviškos plaukimo treniruotės Kaune

Pirmąjį birželio savaitgalį Kaune svečiavosi Danijos plaukimo asociacijos (DGI) atstovės - Liselotte Christensen ir Maria Jeager Hundstrup.  Trenerės Lietuvos plaukimo bendruomenei vedė seminarą „Novatoriški mokymo plaukti metodai“, į kurio programą buvo įtraukta ne tik teorinė, bet ir praktinė dalis baseine. Iš viso į seminarą atvyko 40 plaukimu besidominčių dalyvių iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Panevėžio ir Pasvalio, todėl galima teigti, kad seminaro metu įgytos žinios pasklis visoje Lietuvoje.

Seminarą organizavo Plaukimo klubas „Banga“ kartu su Lietuvos plaukimo federacija. Vienas iš organizatorių, Andrius Survila, paaiškino, kaip kilo mintis į Lietuvą pakviesti Danijos lektores: „Stengiamės investuoti į klubo personalą, kad jie turėtų galimybę nuolat tobulėti ir įgyti naujų žinių, o pats plaukimo klubas „Banga“ būtų pažangus ir novatoriškas. Metų pradžioje man pačiam teko dalyvauti plaukimo konferencijoje Švedijoje, ten susipažinau su naujausia mokymo metodika ir norėjosi, kad Lietuvos plaukimo treneriai bei plaukimu besidomintys žmonės taip pat turėtų galimybę sužinoti apie naujausias plaukimo tendencijas iš patyrusių pranešėjų.“

Pasak Andriaus Survilos, tokie seminarai plaukimo treneriams yra nišinė sritis, jų pasiūla labai ribota, tad norint tobulėti, kartais reikia imtis iniciatyvos ir patiems.

Pirmą seminaro dieną plaukimo entuziastai, kartu su lektorėmis, gilinosi į konfliktų valdymo subtilybes, kaip kurti ir puoselėti santykius tarp tėvų ir jaunųjų plaukikų, aiškinosi kaip suorganizuoti sėkmingą bei įdomią plaukimo treniruotę, palietė sporto psichologijos temą bei kalbėjo apie motyvacijos kėlimą sportininkams.

Antrą dieną seminaro dalyviai persikėlė į Girstučio sporto kompleksą – čia patys išbandė žaidimus vandenyje bei sužinojo, kodėl jie tokie svarbūs. Taip pat buvo daug kalbėta apie plaukimo ateitį – vaikus, kaip juos pritraukti į šią sporto šaką, ja sudominti ir skatinti lankyti treniruotes.

Seminaro nauda pasidalino pati lektorė Liselotte Christensen, (viena iš DGI įkūrėjų): „Šis seminaras buvo naudingas ne tik dalyviams, bet ir mums, lektorėms. Pirmą kartą viešėjome Lietuvoje, todėl buvo labai įdomu susipažinti gyvai su šios šalies plaukimo padėtimi, struktūra bei sistema. Mane nustebino susirinkusi auditorija – labai daug jaunų veidų. Jei ir toliau pavyks pritraukti tiek jaunų specialistų, Lietuvos plaukimui nusimato šviesi ateitis.“

Kita viešnia iš Danijos, Maria Jaeger Hundstrup (DGI valdybos narė), negailėjo gražių žodžių ne tik seminaro dalyviams, bet ir sporto kompleksui: „Gerą įspūdį paliko Girstučio sporto kompleksas – čia puikios sąlygos įvairaus amžiaus žmonėms treniruotis, mokytis bei, žinoma, pramogauti. Seminare dalyvavę treneriai labai motyvuoti, azartiški ir aktyvūs – šios savybės ypač atsiskleidė praktinėje seminaro dalyje. Buvo tikras malonumas dirbti su šia auditorija.“

Abi lektorės tvirtino, kad pirmas įspūdis apie Lietuvą yra labai geras, čia norisi grįžti dar kartą ir surengti platesnius mokymus, įtraukiant daugiau aktualių temų – tiek pradedantiems specialistams, tiek jau pažengusiems.

Visiems seminaro dalyviams buvo įteikti kvalifikacijos kėlimą atitinkantys sertifikatai tinkantys sporto veiklos leidimams pratęsti (12 akad. val.).

Galerija